Як здійснюється обслуговування повітряного фільтра з масляною ванною?

Повітряні фільтри з масляною ванною використовуються в сільськогосподарській техніці, такий як трактори і комбайни. Вони призначені для очищення повітря, що надходить в двигун, від великої пилу та інших забруднюючих частинок.

Ці фільтри працюють за принципом відділення пилу від повітря за допомогою масла, яке вловлює частинки пилу і запобігає їх потраплянню в двигун.

Повітряні фільтри з масляною ванною мають ряд особливостей, які роблять їх ефективними при установці на сільськогосподарську техніку для роботи в особливо запорошених умовах, таких, наприклад, як збирання зернових культур, передпосівна і післязбиральна обробка полів.

Основні особливості фільтрів з масляною ванною:

  • Висока ефективність: ці фільтри можуть вловлювати до 99% пилу та інших частинок, що забезпечує надійний захист двигуна від забруднення.
  • Простота обслуговування: фільтри з масляною ванною легко обслуговуються і вимагають лише періодичної заміни масла і очищення від пилу.
  • Стійкість до високих температур: Масло в фільтрі може витримувати високі температури, що робить його ідеальним для використання в умовах жаркого клімату.
  • Довговічність: фільтри з масляною ванною мають тривалий термін служби за умови правильного використання і регулярного обслуговування.
  • Економічність: ці фільтри є відносно недорогими в порівнянні з іншими типами повітряних фільтрів для великої сільгосптехніки.

Як здійснюється заміна повітряного фільтра з масляною ванною?

  • В якості першого кроку необхідно заглушити двигун самохідної машини (трактора або комбайна) і підняти її капот. Під ним серед інших деталей розташований масивний циліндричний корпус, в якому і знаходиться повітряний фільтр. Оболонка уловлювача складається з піддону і верхньої частини, що з'єднуються між собою за допомогою болтових з'єднань або кліпс.
  • Безпосередню заміну фільтра необхідно починати з демонтажу піддону, всередині якого знаходиться масляна ванна. Саме тут затримуються великі частинки забруднень у вигляді піску, що всмоктуються в двигун разом з повітрям з навколишнього середовища. Знімати нижню частину оболонки уловлювача потрібно максимально акуратно, підтримуючи її рукою знизу. Це дозволить уникнути вихлюпування масла в момент демонтажу піддону.
  • Після зняття нижньої частини корпусу повітряного фільтра потрібно відігнути металевий дріт, фіксуючу решітку і кільце ущільнювача. Ці деталі після вилучення слід промити в солярці з метою очищення від масла і бруду. Далі потрібно витягнути з корпусу фільтруючий елемент, який зазвичай представлений двома касетами волосіні великого і дрібного перетину. На їх місце потрібно встановити аналогічний невикористаний матеріал. При цьому касета з товстої волосіні повинна розміщуватися знизу.
  • Після заміни фільтруючого елемента потрібно поставити на місце гумове кільце ущільнювача і грати уловлювача. Далі слід оновити в масляній ванні мастильну рідину і акуратно приєднати піддон до верхньої частини корпусу. Після затягування болтових з'єднань / замикання кліпс оболонки процедуру заміни уловлювача можна вважати завершеною.
  • Як здійснюється обслуговування повітряного фільтра з масляною ванною?